Recenzja mTalent (Beata Sobera-Baron, Centrum Logopedii CLIRO)

„Seria mTalent to niezwykle bogate materiały terapeutyczne i jedyne takie rozwiązania na rynku, które pozwalają korzystać terapeucie z różnych urządzeń” – tak swój materiał wideo kończy Beata Sobera-Baron, neurologopeda i pedagog specjalny z Centrum Logopedii CLIRO. Zachęcamy do obejrzenia recenzji, z której dowiecie się, dlaczego programy mTalent są doceniane przez terapeutów i czym wyróżniają się wśród innych multimedialnych pomocy dostępnych na rynku!

Programy mTalent trafiły do Centrum Logopedii CLIRO niedługo po zamknięciu placówek edukacyjnych związanym z pandemią. „Rok temu staliśmy w bardzo trudnej sytuacji zamknięcia poradni z dnia na dzień dla naszych pacjentów. Byliśmy zmuszeni z niektórymi z nich łączyć się internetowo. Szukałam bardzo usilnie narzędzi, które mogłyby nam tę pracę ułatwić i nadal byłyby atrakcyjne dla dzieci. Wierzcie albo nie, ale nie było to łatwe zadanie. Na szczęście bardzo szybko trafiłam na mTalent” – opowiada Pani Beata.

„Najważniejsza zaleta jest taka, że tak naprawdę możecie logować się na każdym urządzeniu. Może to być nawet telefon komórkowy, może to być tablet dotykowy dla dzieci, które nie mają odpowiedniej sprawności manualnej, żeby posługiwać się myszką, ale może to być również komputer i tablica interaktywna” – Pani Beata opowiada o swoich doświadczeniach z programami mTalent.

„(…) to co mnie bardzo ujęło, szczególnie w części dotyczącej zajęć logopedycznych, to bardzo szeroka baza ćwiczeń.(…) W drugiej części programu Zajęcia Logopedyczne mamy coś, co nie pojawia się tak naprawdę często w pomocach terapeutycznych, szczególnie w tych multimedialnych. Są to ćwiczenia na głoski t,d,n, oraz pakiet do terapii mowy bezdźwięcznej, czyli coś, co jest trudne do odnalezienia w innych programach” – chwali terapeutka programy mTalent Zajęcia Logopedyczne.

Dalej słyszymy: „To co jeszcze mnie urzekło w samej platformie mTalent, to kiedy już zalogujemy się na swoje konto możemy stworzyć coś, co nazywa się kartoteką. Pozwala nam to, na indywidualne traktowanie każdego pacjenta. Cenne dla mnie jako terapeuty jest to, że mam możliwość odsłuchania nagrania mojego uczestnika terapii z poprzednich zajęć, więc dzięki kartotece mogę odnieś się do treści, które były przeprowadzone z dzieckiem na poprzednich zajęciach i prowadzić systematycznie kontynuację”.

Mocną zaletą serii mTalent jest według Pani Beaty różnorodność oferowanych programów. Szczególną uwagę w swojej wypowiedzi zwraca na programy przeznaczone do terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz dzieci z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. „W związku z tym, że pewnie u was w gabinecie podobnie jak u mnie dużą część pacjentów stanowią dzieci ze spektrum autyzmu, to też warto po te pozycje sięgnąć, bo na rynku tak naprawdę nie ma i nie było wcześniej podobnych pomocy”.

„Bardzo polecam do urozmaicenia pracy każdego terapeuty” – podsumowuje swoje doświadczenia z programami mTalent Pani Beata.

Pamiętaj, że wszystkie programy mTalent spełniają 100% wymogów dofinansowania Aktywna Tablica 2020-2024. Więcej informacji o dofinansowaniu i gotowe wnioski znajdziesz na stronie https://aktywnatablica2.pl/mtalent/.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024

Aktywna Tablica 2024: Znamy wyniki! Zobacz, czy otrzymasz dofinansowanie

2024-07-02

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze – wizja, misja, sztuczna inteligencja

2024-05-22

Kraków, 25-26.04, Forum Bliżej Przedszkola

2024-04-22