Realne wyzwania aktualnych czasów w edukacji – bezpłatna konferencja na temat SPE i uczniów z Ukrainy

Jak wyglądają obecnie realne wyzwania edukacji? Ponad 140 tys. ukraińskich dzieci w polskich szkołach i długo oczekiwany zwrot w stronę specjalnych potrzeb edukacyjnych, na który wskazują ostatnie programy dofinansowania. O tych właśnie tematach będą rozmawiać specjaliści podczas konferencji online, która odbędzie się w dniach 20-21.04.

„Specjalne (?) Potrzeby Edukacyjne – realne wyzwania aktualnych czasów” to pierwsze w tym roku duże wydarzenie organizowane przez gdańską firmę Learnetic. Konferencja została podzielona na dwa dni. Podczas pierwszego tematyka dotyczyć będzie ogólnie specjalnych potrzeb edukacyjnych, TIK w terapii, a także dofinansowania Aktywna Tablica. 

Drugi dzień poświęcony zostanie natomiast SPE w kontekście sytuacji na Ukrainie, a wystąpienia będą dotyczyć takich tematów, jak: psychika dziecka w obliczu wojny, doświadczenie traumy, edukacja inkluzyjna w ukraińskich szkołach, a także studium przypadku dotyczące ukraińskich uczniów ze SPE.

W roli prelegentów wystąpią wyjątkowi specjaliści związani z tematem specjalnych potrzeb edukacyjnych. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać m.in. Wojciecha Eichelbergera, Joanny Wichlińskiej-Pakirskiej, Sylwii Kowalskiej czy Oli Rodzewicz.

Konferencja odbędzie się online w dniach 20-21.04, wstęp wolny. Więcej informacji na stronie https://konferencja.learnetic.pl/. Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij post

Inne

artykuły

Białystok, 15.03, Edukacja włączająca w świecie różnorodności kulturowej. Wyzwania polskiej szkoły

2024-03-04

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [bezpłatny webinar, 16.04]

2024-04-08

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [WIDEO]

2024-04-18