Przygotuj się do nowego roku szkolnego z Learnetic

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało już tylko kilkanaście dni, a to oznacza, że myśli nauczycieli coraz częściej krążą wokół pomysłów na wrześniowe lekcje. Przygotowując się do zajęć, warto wypróbować nowe narzędzia edukacyjne oparte o nowoczesne rozwiązania dostosowane do percepcji współczesnych uczniów.

Każdy kolejny rok szkolny to nowe wyzwania stojące przed nauczycielami pracującymi na każdym etapie edukacji. Tym razem prowadzący będą musieli głowić się nad tym, jak przygotować lekcje, które zaangażują współczesnych uczniów wychowanych w erze wszechobecnej technologii. Odpowiedzią mogą być nowoczesne programy edukacyjne, które dzięki wykorzystaniu telefonów, laptopów czy ekranów interaktywnych pozytywnie wpływają na zainteresowanie uczniów nauką.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Zadbaj o kondycję psychiczną swoich uczniów z programem Będzie dobrze. To idealne wsparcie dla nauczyciela prowadzącego zajęcia o charakterze terapeutycznym lub lekcje godziny wychowawczej. Setki interaktywnych ekranów wzbogaconych o tradycyjne pomoce edukacyjne w postaci m.in. przewodników metodycznych i autorskich zestawów kart sprawdzą się w pracy z uczniami w wieku powyżej 10 lat. Program otrzymał nagrodę główną w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Specjalne potrzeby edukacyjne

Jeśli w Twojej klasie znajdują się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, to koniecznie wypróbuj serię mTalent. Te najnowocześniejsze, wielokrotnie nagradzane i stworzone przez specjalistów z ponad 30-letnim doświadczeniem programy skutecznie wspierają terapię i pozwalają na całkowitą indywidualizację przebiegu nauczania. O ich jakości najlepiej świadczy tytuł „najlepszych pomocy do SPE na świecie” uzyskany w zeszłym roku w Dubaju. Dzięki obszernym wersjom demo już teraz możesz przekonać się, jak wygląda praca z mTalent!

Szkoła podstawowa

Przedmioty przyrodnicze to najlepsze pole do wprowadzenia edukacji opartej o nowoczesne technologie. Modele 3D, doświadczenia w formie wideo, interaktywne mapy i symulacje sprzyjają lepszemu przyswajaniu wiedzy przez uczniów i wpływają pozytywnie na ich rezultaty. Wypróbuj Multimedialne Pracownie Przedmiotowe, czyli zgodne z podstawą programową zasoby, wypełnione zróżnicowanymi ćwiczeniami, symulacjami, animacjami oraz grami edukacyjnymi, a także ekranami do pracy grupowej. Ich idealne uzupełnienie będą stanowić Interaktywne Plansze Przyrodnicze. To wszystko, czego potrzebuje nauczyciel szkoły podstawowej, aby wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia – łatwo, skutecznie i w sposób atrakcyjny dla każdego ucznia. W zestawie poza interaktywnymi ekranami znajdują się także fizyczne plakaty, które czynią naukę bardziej komplementarną.

Szkoła ponadpodstawowa

Na tym etapie edukacji koniecznie sprawdź Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze, czyli kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii. Programy WLP powstały przy współpracy z nauczycielami i kadrą uniwersytecką. Wśród zasobów znajdują się przede wszystkim różnorodne doświadczenia, a także multimedialne i drukowalne karty pracy oraz interaktywne testy dla uczniów. Programy WLP są bardzo łatwe w użyciu, a praca z nimi możliwa jest na praktycznie dowolnym sprzęcie – komputerze, laptopie, tablecie, tablicy i monitorze interaktywnym.

A jeśli szukasz materiałów szkoleniowych lub podpowiedzi od doświadczonych praktyków, to koniecznie odwiedź Centrum Szkoleniowe mTalent, gdzie czekają na Ciebie atrakcyjne treści wideo.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Warszawa, 14.03, Kongres dla Dyrektorów Placówek Publicznych

2024-02-07

Bydgoszcz, 13.03, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-01-30
mTalent aktualizacja

Bezpłatna aktualizacja mTalent Zajęcia Logopedyczne cz. 1 i cz. 2 [250 nowych ekranów!]

2024-03-28