Programy mTalent zgodne z urządzeniami wspomagającymi komunikację i korzystanie z programów komputerowych (ACC)

Z przyjemnością informujemy, że programy mTalent są kompatybilne z urządzeniami wspomagającymi komunikację i korzystanie z programów komputerowych (ACC) osobom z ograniczoną sprawnością ruchową, na przykład uczniom z uszkodzeniami neurologicznymi lub porażeniami.

Interfejsy USB, duże przyciski czy tzw. trackballe to specjalistyczne urządzenia zastępujące mysz i inne popularne urządzenia wskazujące używane podczas pracy z interfejsem graficznym systemu komputerowego. Są one przeznaczone dla osób posługujących się urządzeniami wspomagającymi komunikację i korzystanie z programów komputerowych (ACC), w szczególności dla uczniów z uszkodzeniami neurologicznymi lub porażeniami.

Takie rozwiązania są w pełni kompatybilne z oprogramowaniem mTalent i mogą być z powodzeniem stosowane w terapii uczniów posługujących się urządzeniami ACC. Pozytywne testy zgodności z programami mTalent przeszły między innymi:

  1. Najbardziej popularne interfejsy USB dla specjalistycznych przycisków, w tym Tapio firmy Origin Instruments (Switch interface for iOS), który jest kompatybilny z systemami Windows i iOS (z podłączonym adapterem Lightning -> USB).
  2. Specjalistyczne przyciski, np. Big Switch Twist i podobne, podłączane za pomocą złącza mini jack do innych interfejsów USB np. TAPIO lub Big Track Wireless.
  3. Big Track Wireless firmy Ablenet, który zastępuje mysz komputerową i pełni rolę interfejsu USB dla innych specjalistycznych przycisków. Można go podłączyć do portu USB komputera lub bezprzewodowo poprzez Bluetooth do niemal dowolnego urządzenia z systemem Windows, iOS i Android.

Zachęcamy do wypróbowania bezpłatnych wersji demo programów mTalent na stronie https://www.mtalent.pl/

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024: To już ostatnie 7 dni!

2024-05-07

Stwórz nowoczesną ekopracownię dzięki dofinansowaniu rzędu nawet 70 000 zł!

2024-05-09

Online, 18.11, Konferencja EduOnline – edycja jesienna

2024-05-06