„Polecam mTalent Autyzm, dzięki któremu mój pacjent poczynił mierzalne postępy w obszarze rozpoznawania emocji”

Jestem logopedą prowadzącą własny gabinet terapeutyczny LOGOPUS od blisko 9 lat. W terapii mam wielu pacjentów z Zespołem Downa lub autyzmem. O programie mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 1 dowiedziałam się z Internetu przy okazji poszukiwania multimedialnych pomocy dla dzieci.

Od strony technologicznej ważne dla mnie jest to, że platforma mTalent jest niezależna od systemu i z programu mogę korzystać na praktycznie każdym urządzeniu, sama pracuję w systemie macOS.

Program Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 1 stosuję od 4 miesięcy. Zadania na platformie mTalent wspierają terapię dzieci z autyzmem na poziomie nazywania i rozpoznawania emocji. Szczególnie często używam wizualizacji, które zostały opracowane przez zespół mTalent. W tym kontekście bardzo ważne są z mojej perspektywy następujące cechy programu:

• Wizualizacje na poszczególnych ekranach systemu oparte są również o zdjęcia osób,
a nie tylko grafiki, co ułatwia ich postrzeganie przez pacjentów.
• Grupa osób na fotografiach jest zamknięta, co umożliwia zachowanie naturalnego rytmu terapii (powtarzalność, rutyna) i ułatwia pacjentom przyzwyczajenie się do ich wizerunku.
• Osoby na fotografiach są zróżnicowane pod względem płci i wieku, co pozwala na oswajanie pacjentów z emocjami niejednorodnymi.
• Nagrania wyrażające różne emocje ułatwiają terapeucie przekazanie naturalności zachowań ludzkich.

Poza powyższymi cechami program jest opracowany graficznie w prosty i przejrzysty sposób, dzięki temu pacjentów nie rozpraszają zbędne elementy graficzne czy niepotrzebne ozdobniki.

Polecam program mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 1 i myślę, że najlepszą recenzją będą zdjęcia jednego z moich pacjentów, który dzięki stosowaniu tego narzędzia poczynił mierzalne postępy w obszarze rozpoznawania emocji.

Przypominamy, że ten, jak i inne programy z serii mTalent można zakupić do szkół podstawowych dzięki dofinansowaniu Aktywna Tablica 2020-2024. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie aktywnatablica2.pl.


Recenzję programu mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 1 napisała Katarzyna Mrozek-Drosio – logopeda i właścicielka Gabinetu logopedycznego Logopus w Wodzisławie Śląskim.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Gdańsk, 16.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-03

Nowy Tomyśl, 12-13.04, K@SSK

2024-04-03

Warszawa, 25-26.10, Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych

2024-05-06