Nauka z LaboLAB – stacjonarnie, hybrydowo, a także na odległość

Edukacja oparta na eksperymentach bez dostępu do pracowni przyrodniczej? Dzięki zestawom LaboLAB – modułowym pracowniom przyrodniczym dla szkół podstawowych – możesz przeprowadzać doświadczenia ze swoimi uczniami również na odległość w modelu  nauki hybrydowej i zdalnej, dzięki symulacjom i filmom stanowiącym część każdego modułu.

Seria LaboLAB to jedne z najpopularniejszych modułowych pracowni przyrodniczych dla szkół podstawowych. W zestawie każdej zielonej skrzyni LaboLAB znajduje się rozbudowany pakiet wyposażenia służący do przeprowadzania kilkudziesięciu eksperymentów, doświadczeń i projektów badawczych. Każdy moduł to komplet przyrządów i przyborów dla nauczyciela i 30-osobowej klasy.

Największą zaletą LaboLAB jest metodyka i merytoryczne opracowanie zgodne z podstawą programową. W zestawie nauczyciel znajdzie kompleksowy poradnik metodyczny, scenariusze zajęć, instrukcje, a także materiały i podręczniki o zróżnicowanym poziomie dla uczniów. LaboLAB to mobilne laboratorium przyrodnicze, na które składa się dziewięć zestawów dla przedmiotów biologia, chemia, fizyka i geografia na etapie szkoły podstawowej.


Eksperymenty i doświadczenia w edukacji zdalnej

LaboLAB wspiera także edukację hybrydową i na odległość. Każdy moduł to również komplet multimedialnych pomocy edukacyjnych. W zestawie znajdują się cyfrowe wersje poradników metodycznych i kart pracy, interaktywne wersje podręczników dla uczniów, a także symulacje i filmy pozwalające realizować doświadczenia i eksperymenty bez względu na okoliczności i dostęp do pracowni przyrodniczej.

Dla serii LaboLAB zrealizowanych zostało kilkadziesiąt filmów, które przedstawiają krok po kroku przebieg poszczególnych eksperymentów i projektów badawczych. Materiały wideo przygotowane zostały tak, aby pozwolić uczniom na samodzielną obserwację i wyciągnięcie wniosków. Nauczyciel może opatrzyć każde nagranie swoim komentarzem lub skonfrontować wiedzę uczniów i ich potencjalne pytania po obejrzeniu materiału wideo.

Zobacz przykładowe materiały wideo:

Dofinansowanie na zestawy LaboLAB

Pamiętaj, że Twoja szkoła może zostać wyposażona w zestawy LaboLAB, korzystając ze 100% dofinansowania na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych (szkolne laboratoria).  Program dofinansowania na rok 2021 zostanie już wkrótce opublikowany. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.labolab.pl/dofinansowanie.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Warszawa, 25-26.10, Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych

2024-05-06
Aktywna Tablica 2024

Przygotuj się do programu Aktywna Tablica 2024. Wybierz pomoce edukacyjne do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej

2024-02-27

Poznaj nowości mTalent stworzone z myślą o przedszkolach

2024-03-22