Nauczycielu, zobacz, jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci własne i swoich uczniów

Nauczycielu, zobacz, jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci własne i swoich uczniów

Nauczycielu, zobacz, jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci własne i swoich uczniów 825 431 Jacek Świątek

Interaktywne zasoby dla nauczycieli, które pozwalają zapoznać się z tematem bezpieczeństwa danych osobowych w sieci, a także z informacjami o niepożądanych zjawiskach i zachowaniu w internecie, zostały udostępnione bezpłatnie na platformie Dzwonek.pl.

Praca i nauczanie na odległość wymaga wykorzystania zupełnie innych narzędzi. Z narzędzi tych należy korzystać jednak odpowiedzialnie, bo choć dają wiele nowych możliwości, to nieumiejętne ich użycie może wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo danych osobowych użytkowników – zarówno nauczyciela, jak i uczniów.

Zasoby do rozwoju zawodowego nauczyciela, a w nich informacje o bezpieczeństwie w sieci, dostępne bezpłatnie na platformie Dzwonek.pl powstały w celu szerzenia informacji o bezpieczeństwie i higienie pracy z nowymi technologiami. Nauczyciele znajdą tam najważniejsze informacje o ochronie danych osobowych, przykłady podstawowych zachowań i zjawisk, z którymi mogą się spotkać podczas pracy, a także liczne podpowiedzi i skuteczne porady, dzięki którym nauczanie na odległość będzie wygodne i bezpieczne.

Uruchom bezpłatne zasoby o bezpieczeństwie w sieci

    Imię *

    Adres e-mail *

    Wiadomość