Nakręć się na eksperymenty – szkolny konkurs LaboLAB

Zapraszamy do udziału w konkursie, który jest nie tylko niepowtarzalną okazją do wygrania ciekawych i wartościowych nagród, ale też świetną zabawą dla całej szkoły oraz promocją praktycznego modelu nauczania. Zgłoś swoją szkołę podstawową i udowodnij, że to właśnie Wy powinniście otrzymać zestaw szkolnych pracowni przyrodniczych LaboLAB: Szkolne Laboratoria oraz inne nagrody!

Akcja konkursowa została podzielona na dwa etapy. Każdy z nich związany jest z innym zadaniem oraz innymi nagrodami. W pierwszym etapie szkoły podstawowe mają szansę wygrać jeden zestaw LaboLAB – czyli gotowe rozwiązania i wyposażenie do praktycznego nauczania biologii, chemii, geografii i fizyki w szkołach podstawowych – którego wartość to nawet 5990 zł. W tym celu wystarczy zgłosić swoją szkołę poprzez formularz znajdujący się na stronie www.labolab.pl/konkurs. Jedynym warunkiem udziału jest wskazanie interesującego daną szkołę zestawu LaboLAB i uzasadnienie tego wyboru w formie dowolnej – pisanej, rysowanej czy nawet w postaci krótkiego filmiku. Zgłoszenia w pierwszym etapie przyjmowane są do końca lutego 2019 r.

Dziewięć zwycięskich szkół otrzyma po jednym zestawie LaboLAB, a także przejdzie do drugiego etapu konkursu, a tym samym otrzymają szansę wygrania jeszcze większej liczby nagród. Przewidziane są też nagrody dodatkowe w postaci zestawów Multimedialnych Pracowni Przedmiotowych dla sześciu wyróżnionych zgłoszeń.

 

Drugi etap konkursu nawiązuje już bezpośrednio do praktycznego modelu nauczania związanego z doświadczeniami i projektami badawczymi. Zwycięskich dziewięć szkół będzie przygotowywać krótkie materiały wideo przedstawiające pracę z otrzymanym zestawem. Mogą być to fragmenty lekcji lub pokazy z wykorzystaniem scenariuszy i elementów danego zestawu, wrażenia i opinie uczniów i nauczycieli. Tutaj najbardziej liczy się kreatywność i zaangażowanie, a nie możliwości technicznie. Szkoły stworzą w sumie siedem prac, jedną co dwa tygodnie. W tym czasie będą umieszczać swoje prace na serwisie YouTube, a zwycięzcy zostaną wybrani poprzez zliczenie pod koniec konkursu polubień pod każdym filmikiem danej szkoły.

 

nagrody

 

Szkoła, której kanał na YouTubie otrzymał najwięcej łapek w górę pod tymi filmikami otrzyma 5000 zł, następna w kolejności szkoła laptop, a trzecia tablet. Dodatkowo wszystkie szkoły, które spełnią warunki drugiego etapu konkursu, czyli nagrają i opublikują filmiki związane z zestawami LaboLAB, otrzymają zestawy Multimedialnych Pracowni Przyrodniczych.

Serdecznie zachęcamy do udziału w „Nakręć się na eksperymenty – szkolny konkurs LaboLAB”, który jest nie tylko niepowtarzalną okazją do wygrania ciekawych i wartościowych nagród, ale też świetną zabawą dla całej szkoły oraz promocją praktycznego modelu nauczania.

 

termin

 

Więcej informacji o konkursie i nagrodach na stronie: www.labolab.pl/konkurs


 

  • Ulotka „Nakręć się na eksperymenty – szkolny konkurs LaboLAB”: Pobierz
  • Plakat „Nakręć się na eksperymenty – szkolny konkurs LaboLAB”: Pobierz

 

Udostępnij post

Inne

artykuły

Kup nowoczesne pomoce edukacyjne w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024 [szkoły ponadpodstawowe]

2024-04-22

Dysleksja dołącza do rodziny programów mTalent!

2024-03-28

Warszawa, 18.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-03