mTalent DOM, czyli znana seria programów dostępna jest teraz także w domu!

mTalent DOM to materiały dla terapeuty i pomoce dydaktyczne dla rodziców do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Zasoby z tej serii stanowią uzupełnienie i przedłużenie tradycyjnej terapii, a także wsparcie w przypadku zajęć zdalnych lub innych sytuacji uniemożliwiających spotkanie z terapeutą.

Pierwszym wydanym produktem z serii mTalent DOM są „Zajęcia Logopedyczne”, czyli dziesięć pakietów odpowiadających głoskom, które najczęściej stanowią przedmiot zajęć logopedycznych – Ż, SZ, CZ, Z, S, C, Ź, Ś, Ć, R. W każdym pakiecie znajduje się komplet materiałów, który pozwala zorganizować logopedyczne ćwiczenia w domu. W zależności od trybu pracy jeden pakiet może służyć nawet do 3 miesięcy terapii logopedycznej.

Co ważne, dziecko pracujące z zasobami mTalent DOM nigdy tak naprawdę nie pracuje samo. Logopeda może cały czas sprawować opiekę nad swoim podopiecznym, zdalnie śledzić jego postępy, sprawdzać regularność ćwiczeń, a nawet słuchać, jak dziecko wypowiada dane głoski, słowa i zdania, dzięki raportom generowanym na platformie mTalent.pl.

Każdy pakiet „mTalent DOM Zajęcia Logopedyczne” to:

  • Ćwiczenia interaktywne dotyczące konkretnej głoski, które uwzględniają metodykę pracy logopedycznej oraz dynamikę postępów w terapii. Zadania dostosowane są zarówno do dzieci czytających, jak i nieczytających.
  • Zeszyt logopedyczny do wydruku, na który składają się różnorodne ćwiczenia w postaci blisko kilkudziesięciu kart pracy dla danej głoski. Zeszyt służy także dokumentowaniu domowej terapii i postępów dziecka.
  • Zestaw kreatywnych kart pracy do wydruku, czyli pomysły na urozmaicenie zajęć w postaci gier karcianych, planszowych i innych zabaw pozwalających ćwiczyć daną głoskę (mogą one także uzupełniać zeszyt logopedyczny).

Zestaw „mTalent DOM Zajęcia Logopedyczne” dostępny jest w ofercie Moje Bambino w ramach profesjonalnych gabinetów edukacyjno-terapeutycznych, czyli zestawów wyposażenia dla szkół podstawowych biorących udział w programie dofinansowania Aktywna Tablica.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Dysleksja dołącza do rodziny programów mTalent!

2024-03-28

Online, 18.11, Konferencja EduOnline – edycja jesienna

2024-05-06

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze

2024-05-05