mAuthor Summit 2019 – spotkanie „wirtualnych” wydawców edukacyjnych z całego świata

W dniach 25-27 września w świeżo wybudowanym hotelu Holiday Inn w Gdańsku, spotkają się przedstawiciele kilkudziesięciu wydawnictw edukacyjnych z całego świata, którzy będą wymieniać się doświadczeniami na temat cyfryzacji zasobów interaktywnych.
Podczas dwóch dni przewidziane są: wystąpienia polskich i zagranicznych ekspertów (wykłady otwierające poprowadzą m.in. Pani Caroline Moore oraz Przemysław Staroń), wykłady, prezentacje i wymiany doświadczeń. Organizator, gdańska firma Learnetic, pragnie, aby mAuthor Summit stał się corocznym wydarzeniem gromadzącym użytkowników narzędzia do tworzenia interaktywnych treści edukacyjnych, a także wszystkich zainteresowanych sposobami skutecznego stosowania nowych technologii do tworzenia cyfrowych wersji materiałów edukacyjnych.

Warto powiedzieć kilka słów o „bohaterze tytułowym, czyli narzędziu mAuthor, które służy do produkcji wysoce interaktywnych zasobów edukacyjnych tj. e-podręczników, multimedialnych zasobów szkolnych itp. Dzięki swoim bogatym możliwościom, mAuthor został już trzeci rok z rzędu wyróżniony przez „Training Industry” (jedno z najbardziej wpływowych czasopism internetowych dotyczących technologii e-learningowych) jako jeden z 20 najlepszych produktów na świecie w kategorii Authoring Tool. Rozwiązania dostarczane przez Learnetic wspomagają wydawnictwo elektroniczne już w ponad 30 krajach. Klientami polskiej firmy są znane i cenione wydawnictwa, w tym m. in.: Macmillan, Pearson, Porto Editora, Vicens Vices, Klett, czy Cyberbook.

Konferencja, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 25-27 września 2019, skierowana jest do obecnych użytkowników oprogramowania mAuthor, ale także wszystkich wydawców szukających profesjonalnego narzędzia do tworzenia interaktywnych treści edukacyjnych (e-podręczników, multibooków itd.) oraz zainteresowanych korzyściami płynącymi z technologii e-learningowych i wirtualnego wydawnictwa. Każde wydawnictwo, które zastanawia się nad tworzeniem materiałów interaktywnych kierowanych na rynek edukacyjny musi stanąć przed wyborem – mówi Lech Wikaryjczyk, dyrektor marketingu w Learnetic SA – albo zatrudnić programistów, którzy “napiszą” e-podręcznik, albo skorzystać z tańszego, ale mniej pewnego outsourcingu deweloperskiego, albo – i to jest nasza propozycja – wykorzystać zaawansowane oprogramowanie, które nie wymaga wiedzy i pensji programistycznej.
Warto dodać, że uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących przygotowywania treści zgodnych z wymogami WCAG 2.0 oraz materiałów z zastosowaniem Adaptive Learning – systemu, w którym treści dostosowują się w czasie rzeczywistym do faktycznych możliwości i wiedzy ucznia.

Pełna agenda wydarzeń oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod adresem:
https://www.learnetic.com/mauthor-2019-summit/

Osoby zainteresowane uczestnictwem zachęcamy do kontaktu z: marketing@learnetic.com

Udostępnij post

Inne

artykuły

aktywny samorząd 2024

Zakup pomocy edukacyjnych z programu Aktywny samorząd 2024 (PFRON)

2024-03-04

Dysleksja dołącza do rodziny programów mTalent!

2024-03-28
mTalent aktualizacja

Bezpłatna aktualizacja mTalent Zajęcia Logopedyczne cz. 1 i cz. 2 [250 nowych ekranów!]

2024-03-28