LogoTest 5 już dostępny! Europejski Dzień Logopedy

Już piąty rok z rzędu kontynuujemy naszą tradycję i z okazji Europejskiego Dnia Logopedy publikujemy kolejną część LogoTestu, czyli bezpłatnego zestawu interaktywnych kwestionariuszy do logopedycznych badań przesiewowych.

Piąta część LogoTestu to narzędzie przesiewowe, które ma pomóc odkryć ewentualne trudności w analizie oraz syntezie wyrazowej, sylabowej i głoskowej u dzieci zarówno przed rozpoczęciem przez nie nauki w szkole (jako jeden z predyktorów problemów w nauce czytania i pisania), jak i w trakcie edukacji (jako jedna z możliwych przyczyn niepowodzeń w nauce czytania i pisania). 

Piąta wersja narzędzia LogoTest służy ocenie poprawności dokonywanej przez dziecko analizy (dzielenia, segmentacji) i syntezy (łączenia) słuchowej w zakresie analizy i syntezy głoskowej i sylabowej wyrazu oraz wyrazowej zdania. 

LogoTest 5 został przygotowany w dwóch wersjach:

  1. dla dzieci w wieku 6-7 lat, 
  2. dla uczniów powyżej 7. roku życia. 

Warianty narzędzia różnią się przede wszystkim stopniem trudności, długością i złożonością materiału językowego. Zestaw dla dzieci młodszych bazuje na ilustracjach i odpowiedziach ustnych osoby badanej (słowo pisane zostało ograniczone do minimum). Natomiast część dla starszych dzieci zawiera zdjęcia, tekst pisany oraz polecenia pisemnego dzielenia wyrazów na sylaby.

LogoTest 5 dostępny jest na stronie https://www.logotest.pl/ oraz na platformie mTalent https://platforma.mtalent.pl/Learnetic/LogoTest_5.

Zachęcamy do korzystania!

Udostępnij post

Inne

artykuły

Lekcje geografii z Wirtualnym Laboratorium Przyrodniczym – Ewa Chmielewska

2024-07-01

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze

2024-05-05

Toruń, 3-4.10, Kongres TIK w edukacji

2024-05-06