Learnetic z wyróżnieniem w prestiżowym konkursie Bett Awards 2021

Brytyjskie Bett Awards uchodzi za najbardziej prestiżowy konkurs dotyczący rozwiązań edukacyjnych na świecie. W tym roku do życia została powołana kategoria specjalna pt. „Covid-19 Response Champions – International Initiatives”, która miała na celu pokazanie najlepszych praktyk i reakcji na pandemię w kontekście edukacji na całym świecie. 

Z tym większą przyjemnością informujemy, iż wyróżnienie prestiżowego konkursu Bett Awards 2021 trafiło w ręce polskiej firmy! Rozwiązania e-learningowe i inicjatywy realizowane w ramach pomocy nauczycielom i uczniom przez gdański Learnetic zostały docenione na światowym forum. Firma otrzymała wyróżnienie i tytuł „Highly commended” w kategorii „Covid-19 Response Champions – International Initiatives”.

Organizowany od ośmiu lat konkurs Bett Awards to najważniejsze wyróżnienie, jakie otrzymać mogą twórcy nowoczesnych rozwiązań dla edukacji z sektora EdTech. Nagrody otrzymują organizacje i firmy, które w wyjątkowo skuteczny lub innowacyjny sposób zapewniły wsparcie dla szkół, nauczycieli i uczniów z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Jury konkursu doceniło całokształt działań gdańskiej firmy Learnetic, wskazując szczególnie na stworzony przez nich kompleksowy system edukacyjny, który odpowiada na wszystkie potrzeby szkół, nauczycieli, uczniów, a także wydawców e-podręczników. System oparty jest o platformę edukacyjną Dzwonek.pl, bezpłatne narzędzie do tworzenia zasobów edukacyjnych eKreda.pl oraz szereg innowacyjnych rozwiązań dla wydawców.

Sędziowie konkursu docenili także mnogość zorganizowanych przez Learnetic akcji. W ramach tych działań na platformie udostępnionych zostało ponad 170 darmowych e-podręczników (do akcji przystąpiły między innymi takie firmy jak Moje Bambino czy MAC edukacja), a nauczyciele przygotowali własnoręcznie ponad 1500 interaktywnych materiałów. Gdańska firma przeprowadziła również liczne webinary i e-konferencje, w których udział wzięło więcej niż 40 000 widzów oraz zorganizowała największy w historii konkurs edukacyjny online – Kangur Matematyczny, dla ponad 250 000 uczniów. Poza tym współtworzyła także wyjątkową w skali świata inicjatywę, w której materiały interaktywne prezentowane w telewizji (program Korki.tv) były publikowane dla uczniów na platformie edukacyjnej Dzwonek.pl.

To jednak nie koniec sukcesów. Podczas uroczystej gali „Covid-19 Response Champions – International Initiatives” ogłoszono również finalistów pozostałych dwudziestu zwyczajowych kategorii edukacyjnych. Firma Learnetic trafiła do finału konkursu Bett Awards 2021 w kategorii „Special Educational Needs Solutions” za stworzenie rekomendowanej i nagradzanej serii specjalistycznych programów mTalent do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Wyniki tej kategorii ogłoszone zostaną w czerwcu.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [WIDEO]

2024-04-18

Toruń, 3-4.10, Kongres TIK w edukacji

2024-05-06
licencja bezterminowa mTalent

Licencja bezterminowa mTalent – odpowiadamy na Wasze pytania [FAQ]

2024-02-28