Learnetic w Grupie Europejskich Wydawców Edukacyjnych (EEPG)

Z dumą informujemy, że jako po kilku latach starań firma Learnetic dołączyła do prestiżowej Organizacji Europejskich Wydawców Edukacyjnych EEPG (European Educational Publishers Group).

Grupa ta zrzesza kilkadziesiąt największych wydawnictw z 20 europejskich krajów m.in.: Niemiec, Hiszpanii, Austrii, Finlandii, Szwajcarii i innych. Teraz jesteśmy drugim (obok WSIP) polskim przedstawicielem w tym stowarzyszeniu.

Działalność statutowa EEPG określa m.in. budowanie wspólnego stanowiska europejskich wydawców na całym świecie, organizacja konferencji promujących innowacyjną edukację, prowokowanie do dyskusji na tematy bieżących możliwości i wymiany idei związanych z wydawnictwami szkolnymi. Organizacja szczególnie mocno skupia się na kwestiach związanych z prawami autorskimi, cyfryzacją itp. – będąc przy tym platformą do wymiany wiedzy oraz informując swoich członków na bieżąco o trendach na rynku wydawniczym, zmianach w europejskim prawie itd.

Dodatkowo, od 2009 roku wraz z Frankfurckimi Targami Książki i Stowarzyszeniem IARTEM (Międzynarodowe Stowarzyszenie Rozwoju Podręczników i Mediów Edukacyjnych) EEPG jest współtwórcą nagrody BELMA. Popularność konkursu rośnie rokrocznie, dość powiedzieć, że w 2014 roku ponad 60 produktów ubiegało się o ten tytuł.

Mamy wielką nadzieję, że w roku bieżącym również produkty Learnetic wezmą udział w powyższej inicjatywie, a obecność drugiej polskiej firmy w tej elitarnej grupie, umożliwi skuteczniejsze działania na europejskim i światowym rynku wydawniczym.

Udostępnij post

Inne

artykuły

mTalent Edukacja przedszkolna – ponad 50 ekranów dostępnych bezpłatnie!

2024-06-13

mTalent Wczesne wspomaganie rozwoju – nowy program dla najmłodszych

2024-04-04
Aktywna Tablica 2024. Co zmieniło się we wniosku?

Aktywna Tablica 2024: Co zmieniło się we wniosku? [aktualizacja: 08.04]

2024-03-26