Learnetic sygnatariuszem „Partnerstwa na rzecz Dostępności”

3 lipca bieżącego roku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju  przedstawiciele Learnetic podpisali dokument pt. „Partnerstwo na rzecz Dostępności”. W spotkaniu brał udział podsekretarz stanu Pan Paweł Chorąży, a także przedstawiciele świata nauki, biznesu, samorządów, organizacji pozarządowych, mediów i innych instytucji.  Co ważne, Learnetic to jedyna firma zajmująca się tworzeniem interaktywnych zasobów edukacyjnych (w tym materiałów wpisujących się w standardy WCAG 2.0), która znalazła się wśród partnerów programu. Dołączenie do inicjatywy, która ruszyła w ramach nowego programu rządowego pt. „Dostępność Plus” jest równoznaczne z wyrażeniem gotowości na wspieranie działań na rzecz zwiększenia dostępności do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach. W przypadku firmy Learnetic, szczególny nacisk będzie położony na prace związane z edukacją, która stanowi jeden z 8 kluczowych sektorów działań wyznaczonych przez MIiR (obok edukacji są to: architektura, transport, służba zdrowia, cyfryzacja, usługi, konkurencyjność i koordynacja). Więcej na temat Programu Dostępność Plus oraz aktualna lista sygnatariuszy znajduje się na stronie Ministerstwa.

Zdjęcia poniżej przedstawiające sygnariuszy projektu w tym m.in. przedstawicielki Learnetic – Panie Bożenę Szumacher oraz Annę Zabłocką publikujemy dzięki uprzejmości
Wydziału Ewaluacji (Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju).

BK03072018MPCh_01__36

 

Ministerstwo

Udostępnij post

Inne

artykuły

VR w edukacji – jak technologia zmienia podejście do nauczania?

2025-05-12

Warszawa, 10.04, Kongres dla Dyrektorów Placówek Publicznych

2025-04-08
Baner reklamujący konkurs pn. Edukacja polonijna. Na grafice przedstawone jest zdjęcie dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym stojących przy interaktywnej tablicy. Na tym tle umieszczono w lewym dolnym roku jasnofioletową chmurkę, a na niej tekst: "Konkurs MP. Edukacja polonijna. Wsparcie języka polskiego w lokalnych systemach oświaty."

Od 20 tys. do nawet 1 mln zł dla polskich szkół i przedszkoli za granicą. Sprawdź konkurs pn. „Edukacja polonijna”.

2025-06-20