Laboratoria Przyszłości – zbliża się koniec drugiego terminu składania wniosków w programie

Jeśli marzysz o tym, by Twoja szkoła mogła pochwalić się nowoczesną pracownią rozwijającą kompetencje przyszłości, to nie zwlekaj już dłużej i dołącz do programu Laboratoria Przyszłości. Aby zdobyć dofinansowanie, koniecznie złóż wniosek przed 31 maja.

Program Laboratoria Przyszłości powstał jako remedium na straty poniesione przez szkoły w wyniku pandemii Covid-19. Dofinansowanie nie wymaga wkładu własnego, a otrzymane środki należy przeznaczyć na zakup nowoczesnego wyposażenia, które pomoże szczególnie w edukacji STEAM.

Obecnie zbliża się koniec drugiego terminu składania wniosków w programie. Ostateczną datę wyznaczono na 31 maja i dotyczy ona zarówno podstawowych szkół niesamorządowych, jak i tych podstawowych szkół samorządowych, które nie złożyły wniosku w pierwszym terminie. Szczegółowe informacje na temat programu znajdziecie na www.dofinansowanielaboratoria.pl.

Dzięki programowi w placówkach edukacyjnych pojawia się coraz więcej pomocy w postaci drukarek 3D, stacji lutowniczych i wielu innych narzędzi. Warto przypomnieć, że w ramach dofinansowania można nabyć także serię „Laboratorium Przyszłości”, która pomoże bezpiecznie i efektywnie pracować z nowym sprzętem. Trzy programy dostarczają wiedzę na temat zasad BHP, schematów działania otaczających nas maszyn oraz kluczowych kompetencji technicznych i praktycznych. Co ważne, wybierając „Laboratorium Przyszłości” otrzymujemy zarówno interaktywne materiały edukacyjne, jak i klasyczne pomoce w formie plakatów.


Źródło:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/aktywna-tablica–edycja-2022

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024: To już ostatnie 7 dni!

2024-05-07

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [WIDEO]

2024-04-18

Kup nowoczesne pomoce edukacyjne w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024 [szkoły ponadpodstawowe]

2024-04-22