Korki na dzwonku, czyli bezpłatne materiały z Korki.tv lądują na platformie edukacyjnej Dzwonek.pl!

Drodzy maturzyści i nauczyciele! Oglądacie Korki.tv w Telewizji Metro albo w Playerze? Jeśli nie, to koniecznie spróbujcie nadrobić tę zaległość przed egzaminami. A jeśli tak, to mamy super wiadomość dla wszystkich, którzy będą podchodzić do egzaminu dojrzałości z historii i biologii! Znane z programów materiały interaktywne, które pokazywali występujący tam nauczyciele, zostały właśnie opublikowane na bezpłatnej platformie edukacyjnej Dzwonek.pl! Korzystajcie – matury za pasem, a materiały za free!

Co ważne lista materiałów interaktywnych publikowanych przez telewizję Metro na platformie edukacyjnej Dzwonek.pl wciąż się rozrasta, ponieważ cały czas kręcone są nowe odcinki programu Korki.tv! Obecnie uczniowie zainteresowani biologią mogą powtarzać wiedzę z zakresu takich tematów jak: podziały komórkowe, metabolizm (enzymy), wirusy, bakterie i protisty; dla fanów historii przygotowaliśmy multimedialne lekcje o: Polsce Jagiellonów, Nowożytności, a także przewodniki po Rzeczpospolitej Szlacheckiej oraz po Oświeceniu. Czy pojawiły się nowe tematy? Warto sprawdzać co najmniej raz w tygodniu! 🙂

Opublikowane na Dzwonku materiały to w 100% to, co pokazywał dany nauczyciel. Zachęcamy więc, żeby po obejrzeniu odcinka programu wejść na Dzwonek.pl i sprawdzić swoją wiedzę. Materiały są całkowicie interaktywne, można korzystać z nich na komputerze, komórce czy tablecie. Nauka indywidualna z materiałami z Korki.tv to jedno, ale możliwa jest też powtórka grupowa. Nauczyciel może wysłać interaktywne lekcje do uczniów, którzy mogą korzystać z nich (np. w ramach pracy domowej) on-line lub off-line (po ściągnięciu zasobów do aplikacji). Wyniki zadań przydzielanych w ten sposób nauczyciel otrzyma po tym, jak uczniowie znów będą w zasięgu Internetu i postanowią podzielić się swoimi postępami.

Powtórka wiedzy przed egzaminami maturalnymi jeszcze nigdy nie była tak interaktywna i możliwa na tylu płaszczyznach! Zachęcamy do odkrywania materiałów telewizji Metro.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Learnetic S.A. partnerem Cyfrowego Dialogu! Pierwsze wspólne wydarzenie już za nami!

2024-04-08

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze

2024-05-05

Stwórz nowoczesną ekopracownię dzięki dofinansowaniu rzędu nawet 70 000 zł!

2024-05-09