Już za chwilę rusza tegoroczna edycja Bobra – największego konkursu informatycznego dla uczniów!

Tradycyjnie już, w połowie pierwszego miesiąca szkoły śpieszymy z wieściami i zachęcamy wszystkich nauczycieli i oczywiście uczniów z całej Polski do udziału w tegorocznym Bobrze!

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr to świetna okazja do rozwoju nauczycieli, szkół, a przede wszystkim uczniów – szkół podstawowych i średnich – oraz do zdobycia cennej wiedzy, doświadczeń i umiejętności, które mogą być następnie wykorzystane jako narzędzie szybszej i skuteczniejszej nauki, ale też przy edukowaniu przyszłych specjalistów – informatyków, programistów i innych zawodów wykorzystujących nowoczesne oprogramowanie i technologię informacyjną i komunikacyjną. Bóbr nie jest kolejnym, nudnym konkursem edukacyjnym, lecz nowoczesną i realną szansą na rozwój młodych ludzi!

Konkurs Bóbr jest polską edycją międzynarodowego konkursu organizowanego od 2004 roku. Aktualnie na świecie ma miejsce około 50 edycji tego konkursu. W Polsce Bóbr odbywa się cyklicznie od 2006 roku i wpisał się już na dobre w tradycję naszej oświaty. W zeszłorocznej edycji konkursu uczestniczyło 24168 uczniów z 2778 szkół, natomiast dwa lata temu udział wzięło 15862 uczniów z 1577 szkół. Bardzo cieszy nas ten dynamiczny wzrost zainteresowanych, lecz chcielibyśmy, aby w Bobrze wzięło udział jeszcze więcej uczniów. Wiemy, że pośród młodych ludzi znajduje się wiele talentów i przy pomocy tego konkursu chcemy ich znaleźć i ułatwić im dalszy rozwój!

Z tego właśnie powodu chcemy gorąco zachęcić wszystkie szkoły, nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Warto podkreślić, że konkurs jest całkowicie bezpłatny oraz jest realizowany przy pomocy naszej platformy e-learningowej www.dzwonek.pl (wcześniej mCourser). Dzięki temu organizacja konkursu w szkołach jest bardzo prosta, nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów, a jego nowoczesna forma jest atrakcyjna i odpowiada na potrzeby współczesnego ucznia.

Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest wcześniejsza rejestracja, która również odbywa się poprzez platformę dzwonek.pl. Zapisy do testu próbnego już wystartowały i potrwają do 16 października, natomiast rejestracja do konkursu głównego odbędzie się między 22 października i 13 listopada.

Więcej informacji na temat konkursu: www.bobr.edu.pl

Udostępnij post

Inne

artykuły

Kraków, 25-26.04, Forum Bliżej Przedszkola

2024-04-22

Aktywna Tablica 2024: To już ostatnie 7 dni!

2024-05-07

Zabrze, 25.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-17