Jedne z najlepszych rozwiązań dla SPE powstają w… Gdańsku!

Interaktywne, nowoczesne i wyjątkowo skuteczne – takie rozwiązania do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi stały się już nieodzowną częścią wyposażenia szkół i gabinetów. Jedne z najczęściej polecanych programów tego typu tworzy gdańska firma Learnetic. Wydana przez nich seria mTalent zdobyła uznanie i liczne nagrody zarówno w Polsce, jak i na świecie.

mTalent to seria programów w postaci gotowych narzędzi diagnostyczno-terapeutycznych zawierających tysiące interaktywnych ćwiczeń. Programy zostały przygotowane tak, aby dostarczyć współczesnemu nauczycielowi i terapeucie obszerną bazę materiałów i ćwiczeń dostosowanych do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Praca z programami mTalent ma jeden cel – wspomagać dzieci w dotarciu do ostatecznego celu każdej terapeutycznej drogi – sukcesu.

Materiały mTalent zdobyły popularność, kiedy jeden z programów z serii (mTalent Percepcja Wzrokowa) otrzymał nagrodę specjalną w konkursie BELMA 2019 (Best European Learning Materials Awards) przyznawaną przez Europejskie Stowarzyszenie Wydawców Edukacyjnych. Jury konkursu zaznaczyło, że największą zaletą mTalent są niespotykane dotąd możliwości indywidualizacji procesu terapeutycznego oraz różnorodne i kompleksowe ćwiczenia ukryte pod pretekstem zabawy – co motywuje dzieci do pracy.

W Polsce cała seria programów mTalent otrzymała nagrodę główną XVIII konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii edukacja organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. „Oprócz tego, że mamy konkret, czyli to, co jest bardzo potrzebne dziecku, to mamy świetnie wykorzystane multimedia. Seria produktów mTalent bardzo, bardzo polecam!” – zachwala Dorota Zawadzka, Członkini Kapituły Konkursu ŚPD.

W tym roku programy mTalent otrzymały także wyróżnienie w prestiżowym konkursie Bett Awards. Seria trafiła do ścisłego finału kategorii „Special educational needs solutions” i konkuruje z najlepszymi rozwiązaniami z całego świata o nagrodę główną.

Co stoi za sukcesem serii mTalent? Przede wszystkim nowoczesne i metodyczne podejście. Każdy z programów tworzony jest przez zespół z ponad 30-letnim doświadczeniem przy współpracy ze specjalistami i czynnymi terapeutami. Materiały są wielokrotnie walidowane i testowane przez szkoły i inne placówki zanim trafią na rynek, dzięki czemu odpowiadają na rzeczywiste potrzeby edukatorów, a także pozwalają na niemal nieograniczoną indywidualizację procesu terapeutycznego.

Dzięki nowoczesnemu podejściu programy mTalent są także bardzo łatwe w użyciu. Cała seria przygotowana została w technologii HTML5, co pozwala na uruchomienie materiałów na praktycznie dowolnym urządzeniu – komputerze, laptopie, tablecie, tablicy i monitorze interaktywnym. Programy nie wymagają instalacji, więc terapeuta może z nich korzystać wszędzie i zawsze tam, gdzie tego potrzebuje. Dodatkowo z mTalent pracować można zarówno online, jak i bez dostępu do internetu.

Nowoczesne zasoby mTalent to jednak nie tylko multimedia. Każdy program dostępny jest w wersji pudełkowej, gdzie użytkownik znajdzie również tradycyjne pomoce dydaktyczne, poradniki metodyczne, scenariusze zajęć i karty pracy. Do tej pory w serii powstało dwanaście programów: do zajęć logopedycznych, ćwiczeń percepcji słuchowej i wzrokowej, w tym zaburzeń przetwarzania słuchowego, matematyki, ortografii, trudności w pisaniu, czytaniu oraz do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Na stronie www.mTalent.pl dostępne są bezpłatne ćwiczenia w wersji demo z poszczególnych kategorii, które pozwalają zapoznać się z serią mTalent, poznać charakterystykę przykładowych zadań oraz skorzystać z udostępnionych kart pracy. W ten sposób każdy z łatwością może przekonać się, dlaczego programy stworzone przez gdańską firmę Learnetic zdobyły takie uznanie na całym świecie.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Jakie pomoce edukacyjne zamówić w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024? [szkoła podstawowa]

2024-04-03

Aktywna Tablica 2024: To już ostatnie 7 dni!

2024-05-07

Przygotuj się do matury z platformą Dzwonek.pl

2024-04-17