„Mogę to polecić, bo sama korzystam z tych materiałów!” – Pedagog Michalina o mTalent Matematyka. Dyskalkulia

Choć dyskalkulia dotyka blisko 6% społeczeństwa, to jej objawy wciąż bywają lekceważone. Dlatego też osobom zmagającym się z tą dysfunkcją jeszcze trudniej jest sprostać codziennym oczekiwaniom na lekcjach matematyki. Jednak dzięki odpowiedniemu wsparciu i terapii, dyskalkulia nie musi być przeszkodą nie do pokonania.

Obecnie osoby ze zdiagnozowaną dyskalkulią, czyli zaburzeniem zdolności wykonywania działań arytmetycznych, nie mogą liczyć podczas egzaminu ósmoklasisty i matury na żadne ułatwienia. Dla takich dzieci każda lekcja matematyki jest nie tylko ogromnym wyzwaniem, ale także dawką paraliżującego stresu. Dlatego tak ważne jest rozpowszechnianie sprawdzonych informacji na temat tej dysfunkcji oraz informowanie o skutecznych metodach pomagających zniwelować jej skutki.

W poszukiwaniu dużej dawki aktualnej wiedzy odsyłamy do filmów Pani Michaliny Ignaciuk, która na swoim kanale „Pedagog Michalina” opublikowała nowe nagranie, w którym nie tylko dogłębnie tłumaczy czym jest dyskalkulia oraz jakie są jej objawy, ale także wskazuje skuteczne pomoce w codziennej terapii osób zmagających się z tą dysfunkcją.

Jednym z polecanych programów przez Pedagog Michalinę jest mTalent Matematyka. Dyskalkulia. To zestaw interaktywnych ćwiczeń, wspomagających myślenie i umiejętności matematyczne. Ponad 600 ekranów interaktywnych i 200 kart pracy to olbrzymia dawka starannie przygotowanych materiałów, które docenią terapeuci pedagogiczni i nauczyciele. Dodatkowym atutem oprogramowania z serii mTalent jest jego kompleksowość. W zestawie poza drukowanymi pomocami znajdziecie także niezbędne w terapii pomoce tradycyjne w postaci zabawkowych pieniędzy, zegarka i klocków.

Na koniec przypominamy, że ten, jak i inne programy z serii mTalent można zakupić do szkół podstawowych dzięki dofinansowaniu Aktywna Tablica 2020-2024. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie aktywnatablica2.pl.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Konkurs „Uczelnie coraz bardziej dostępne” okiem ekspertów branżowych i praktyków [konferencja online, 28.05]

2024-05-24

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze

2024-05-05

mTalent Wczesne Wspomaganie Rozwoju – wersja demo jest już dostępna!

2024-06-17