Filmoteka Wiedzy dostępna bezpłatnie na Dzwonek.pl

Filmoteka Wiedzy, czyli zasoby dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, to 145 modułów dla 9 przedmiotów szkolnych spełniających wymogi podstawy programowej, które zostały zatwierdzone przez ekspertów Ośrodka Rozwoju Edukacji. Od dzisiaj dostępne są bezpłatnie na platformie Dzwonek.pl.

Zasoby składające się na Filmotekę Wiedzy to przede wszystkim filmy edukacyjne i powiązane z nimi interaktywne ćwiczenia, które sprawdzają stan wiedzy i zrozumienie treści prezentowanych w materiałach wideo. W ramach serii przygotowane zostały zasoby dla przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język polski, matematyka, przyroda i wiedza o społeczeństwie.

Filmoteka Wiedzy dostosowana jest o potrzeb uczniów z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zgodnie z wytycznymi WCAG 2.0. na poziomie AA (m.in. filmy opatrzone napisami oraz audiodeskrypcją, nawigacja klawiaturą, wbudowany czytnik ekranu).

Materiały zostały przygotowane dla Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Learnetic SA w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Filmoteka Wiedzy dostępna jest tutaj.

Licencja CC BY 4.0. Źródło: www.epodreczniki.pl

 

Udostępnij post

Inne

artykuły

Kraków, 1-3.03, OSKKO

2024-01-30

Bydgoszcz, 13.03, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-01-30

Września, 1-2.03, Lepsza Edukacja

2024-01-30