Efektywne zarządzanie uczelnią w celu minimalizowania zjawiska drop-outu [webinar]

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze organizowanym w związku z konkursem „Efektywne zarządzanie uczelnią w celu minimalizowania zjawiska drop-outu” ogłoszonego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Podczas spotkania zaproszeni goście reprezentujący środowisko akademickie, opowiedzą o praktycznym aspekcie minimalizowania zjawiska drop-outu poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań IT. Wśród prelegentów pojawi się także przedstawiciel Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który przybliży zasady konkursu i odpowie na pytania widzów.

🗓️ Data webinaru: 26 listopada, 12:00-15:00
Zapraszamy, wstęp wolny! 

W ramach webinaru pokażemy także, w jaki sposób zmiana sposobu realizacji procesu kształcenia – z tradycyjnej na hybrydową z wykorzystaniem nowoczesnych form e-learningu – jest w stanie wesprzeć uczelnie w celu zminimalizowaniu zjawiska drop-outu. Wskażemy też praktyczne sposoby wykorzystania technologii AI w pracy wykładowcy akademickiego.

O konkursie

Konkurs Efektywne zarządzanie uczelnią w celu minimalizowania zjawiska drop-outu skierowany jest dla uczelni i zakłada wsparcie o łącznej kwocie 200 mln zł na realizację projektów, które skupią się na systemowych działaniach minimalizujących zjawisko drop-outu, czyli przedwczesnego kończenia nauki przez studentów.

Wartość projektu może wynieść do 5 mln zł. Wymagany jest wkład własny minimum 3% wartości wydatków kwalifikowalnych w projekcie. Rodzaj działań będzie zależał od zdiagnozowanych przyczyn tego zjawiska zarówno horyzontalnych dla uczelni, jak i specyficznych dla grup kierunków lub na poszczególnych kierunkach.

Uczelnia może złożyć w naborze tylko jeden wniosek. Nabór trwa do 31 stycznia 2025 r. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Agenda webinaru

  • 12:00-12:30 Regulamin konkursu: „Efektywne zarządzanie uczelnią w celu minimalizowania zjawiska drop-outu” wraz z sesją Q&A Przedstawiciel Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
  • 12:40-13:10 E-learning a retencja studentów – jak wykorzystać edukację zdalną do przeciwdziałania rezygnacji studentów ze studiów? dr Łukasz Fojutowski, Fundacja Rozwoju, Edukacji i Technologii 
  • 13:10-14:00 Nowoczesne formy kształcenia Wojciech Dobkowicz, Learnetic SA
  • 14:00-14:30 Drop-Out. Wsłuchajmy się w oczekiwania studenta. Mikropoświadczenia i systemy walidacji wiedzy dr Tomasz Siemek, CloudTeam
  • 14:30-15:00 Sesja Q&A i zakończenie webinaru

Webinar „Efektywne zarządzanie uczelnią w celu minimalizowania zjawiska drop-outu” odbędzie się 14 listopada w godzinach 12:00-15:00. Wstęp na webinar jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Radom, 22-24.11, Nowoczesne Technologie w Służbie Cyfrowej Szkoły

2024-10-29

Olsztyn, 21.11, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-10-29

Mielno, 7-8.11, Forum Innowacyjnych Dyrektorów

2024-10-29