Dzwonek.pl Premium, czyli nowoczesne i bezpieczne rozwiązania dla edukacji zdalnej

Wraz ze zmianami w edukacji i nowymi oczekiwaniami uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz administracji edukacyjnej zmieniła się także platforma Dzwonek.pl. Nowe i rozbudowane funkcje takie jak m.in. Wirtualna klasa to kompleksowe narzędzia, które powstały po to, aby zapewnić nowoczesną, bezpieczną i skuteczną edukację na odległość, zarówno w czasie zamknięcia szkół, jak i podczas realizacji idei blended learningu (nauczania hybrydowego).

Dzwonek.pl to wciąż jedyna na polskim rynku platforma oferująca komplet całkowicie bezpłatnych narzędzi pozwalających na pracę zdalną placówki, takich jak odwzorowanie i zarządzanie strukturą szkoły czy zlecanie zadań uczniom i odbieranie automatycznych raportów z ich pracy. Od teraz w ofercie platformy pojawiły się jeszcze bardziej kompleksowe rozwiązania przeznaczone głównie na potrzeby edukacji na odległość, które funkcjonują jako Dzwonek.pl Premium i stanowią odpowiedź na potrzeby, jakie zgłaszały szkoły w trakcie pandemii.

Największą nowością jest tzw. Wirtualna klasa, czyli bezpieczne i stabilne rozwiązanie pozwalające na prowadzenie wideo-lekcji (zdalna edukacja synchroniczna) oraz aktywizacji uczniów na odległość. W ramach Wirtualnej klasy nauczyciel otrzymuje do dyspozycji także wirtualną tablicę, którą może współdzielić z uczniami, oraz możliwość udostępniania ekranu oraz wykorzystania bogatej biblioteki e-podręczników i innych interaktywnych zasobów dostępnych na platformie.

Co ważne dzięki Wirtualnej klasie nauczyciel może także aktywizować uczniów. W dowolnym momencie nauczyciel może udostępnić swojemu podopiecznemu tablicę, na której uczeń może pisać, kreślić, zapisywać obliczenia i rozwiązywać zadania. Uczeń ma możliwość także skorzystać z mikrofonu i kamery i w ten sposób wziąć czynny udział w lekcji. Możliwe jest to jednak tylko wtedy, kiedy pozwoli na to nauczyciel, dzięki czemu utrzymanie porządku podczas zajęć jest wyjątkowo łatwe. Poza tym Wirtualna klasa wyposażona jest także w listę obecności, czat oraz moduł do zgłaszania aktywności przez uczniów w postaci wirtualnego „podniesienia ręki”.

Dodatkowo w ramach wersji premium platformy nauczyciele otrzymują dostęp do specjalnego panelu, który pozwala na komunikację, publikowanie postów oraz przesyłanie plików w ramach danej klasy i przedmiotu.

Szkoły korzystające z wersji premium platformy Dzwonek.pl gwarantują także swoim nauczycielom prosty sposób na dokumentowanie i rozliczanie się z pracy zdalnej. Nauczyciele mogą wygenerować raport dla dyrektora placówki lub organu prowadzącego podsumowujący ich aktywność na platformie edukacyjnej.

Co ważne użytkownicy Dzwonek.pl Premium mogą liczyć także na pomoc dedykowanego opiekuna wdrożenia platformy, gwarancję reakcji do 48h wsparcia technicznego oraz dodatkowe materiały szkoleniowe, a w przypadku większych wdrożeń także na szkolenia stacjonarne.

Przypominamy, że zarówno w wersji podstawowej Dzwonek.pl oraz Premium użytkownicy mogą korzystać z takich funkcji jak:

  • możliwość odwzorowania i zarządzania pełną strukturą szkoły obejmującą uczniów, nauczycieli, rodziców, klasy, przedmioty i wychowawstwo,
  • bogata biblioteka e-podręczników i innych materiałów edukacyjnych od różnych wydawców,
  • system poczty i czatu pozwalający na bezpieczną komunikację między nauczycielami i uczniami,
  • zlecanie zadań w oparciu o bibliotekę materiałów dostępnych na platformie oraz własne zasoby i pliki nauczycieli (edukacja zdalna asynchroniczna),
  • monitorowanie postępów pracy i wyników uczniów przy pomocy automatycznie generowanych raportów.

Zachęcamy do rozpoczęcia okresu próbnego z  platformą Dzwonek.pl Premium!

Jeśli Państwa szkoła jest zainteresowana, prosimy o kontakt z naszym działem marketingu (marketing@learnetic.com).

Udostępnij post

Inne

artykuły

Przygotuj się do matury z platformą Dzwonek.pl

2024-04-17

Nowy katalog mTalent jest już dostępny! Poznaj nadchodzące premiery

2024-03-05
Aktywna Tablica 2024

Aktywna Tablica 2024 – terminy, wzory wniosków i najważniejsze informacje

2024-03-11