Dofinansowanie dla przedszkoli w województwie pomorskim

Informujemy, że władze województwa pomorskiego ogłosiły konkurs kierowany do wszystkich organów prowadzących ośrodki wychowania przedszkolnego (OWP). W ramach tej akcji przekazanych zostanie ponad 45 mln zł na całe województwo pomorskie. Sprawdź jak pozyskać środki z dofinansowania i na co możesz je przeznaczyć.

W związku z zatwierdzeniem w dniu 22 września 2020 przez Komisję Europejską zmiany Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 władze województwa pomorskiego ogłosiły w listopadzie 2020 konkursu (Działania 3.1 Edukacja przedszkolna).

Warto się pośpieszyć, ponieważ termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 8 lutego 2021 roku.

Nabór wniosków: od 29.12. 2020 do 08.02.2021

Województwo: pomorskie

Kto może się ubiegać o przyznanie dofinansowania?

  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • osoby prawne niebędącą jednostkami samorządu terytorialnego 
  • oraz osoby fizyczne.

Co można sfinansować w ramach projektu?

  • zakup pomocy dydaktycznych, specjalistycznego sprzętu lub narzędzi dostosowanych do rozpoznawania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci i czynników środowiskowych wpływających na ich funkcjonowanie w OWP, wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • rozszerzenie oferty ośrodków wychowania przedszkolnego o dodatkowe zajęcia wspomagające rozwój i edukację dzieci, obejmujące m.in.:
    • zajęcia edukacyjne rozwijające kompetencje kluczowe oraz umiejętności uniwersalne niezbędne na rynku pracy ,
    • dodatkowe zajęcia wyrównujące stwierdzone deficyty.

Jakie programy najlepiej wybrać?

Zabezpieczając placówkę na przyszłość, pozyskane środki warto przeznaczyć na pomoce do edukacji na odległość oraz realizowanej stacjonarnie. Polecamy wybór nowoczesnych narzędzi i zasobów z serii mTalent. Są to sprawdzone i polecane przez terapeutów narzędzia diagnostyczno-terapeutyczne zawierające tysiące interaktywnych ćwiczeń, które sukcesywnie i z łatwością mogą zostać włączone w program zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, rewalidacyjnych, logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych.

Seria programów mTalent dostępna jest dla bardzo szerokiego grona odbiorców (projektowanie uniwersalne), w tym dla użytkowników z niepełnosprawnościami –  dzięki obecności konsultowanych z terapeutami rozwiązań graficzno-funkcjonalnych. Programy zostały przygotowywane przez specjalistów z ponad 30-letnim doświadczeniem – twórców najpopularniejszych i najbardziej uznanych na polskim rynku produktów wspierających pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zachęcamy do zapoznania się z bezpłatnymi wersjami demonstracyjnymi pomocy dydaktycznych, narzędzi i programów terapeutycznych, a także z poradnikiem pokazującym, jak dobrać programy mTalent wybrać do danej diagnozy i obszaru zaburzeń.

Jak skorzystać z dofinansowania?

W momencie ogłoszenia konkursu opracujemy i przekażemy wszystkim zainteresowanym szczegółowe informacje na temat możliwości pozyskania funduszy z Działania 3.1 Edukacja przedszkolna. Oferujemy swoją pomoc w profesjonalnym opracowaniu indywidualnej dokumentacji projektowej. Pomożemy napisać wniosek i doradzimy odpowiednie pomoce w zależności od potrzeb placówki.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistkami, które odpowiedzą na wszystkie pytania oraz dostarczą dodatkowych informacji.

Bożena Szumacher bozena.szumacher@learnetic.com, tel. 534 227 665
Magdalena Zdrojewska magdalena.zdrojewska@learnetic.com, tel. 666 405 255
Katarzyna Pękala katarzyna.pekala@learnetic.com, tel. 888 326 001

Udostępnij post

Inne

artykuły

Kup nowoczesne pomoce edukacyjne w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024 [szkoły ponadpodstawowe]

2024-04-22

Online, 18.11, Konferencja EduOnline – edycja jesienna

2024-05-06
Aktywna Tablica 2024

Przygotuj się do programu Aktywna Tablica 2024. Wybierz pomoce edukacyjne do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej

2024-02-27