Dofinansowanie Aktywna Tablica dla szkół ponadpodstawowych

Wkrótce rozpocznie się składanie wniosków o dofinansowanie z rządowego programu Aktywna Tablica 2021. W tym roku z programu Aktywna Tablica mogą skorzystać nie tylko szkoły podstawowe, ale również szkoły ponadpodstawowe. Środki z dofinansowania pozwolą wyposażyć placówki edukacyjne w nowoczesne pomoce dydaktyczne, dzięki którym w szkołach powstaną profesjonalne pracownie przyrodnicze.

Program Aktywna Tablica 2020-2024 powstał, by wprowadzić do szkół najnowsze rozwiązania oraz rozwijać zarówno u uczniów, jak i nauczycieli kompetencje w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Dofinansowanie zapewnia środki na zakup pomocy, takich jak specjalistyczne oprogramowanie lub materiały edukacyjne wykorzystujące TIK, czyli wirtualne laboratoria, materiały do nauczania kodowania i robotyki. Nowoczesne programy z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze idealnie wpisują się w wymagania programu. WLP umożliwią przeprowadzenie angażujących lekcji stacjonarnych (z wykorzystaniem tablic i monitorów interaktywnych) oraz zdalnych (przy użyciu komputera).

Kwota dofinansowania, jaką mogą uzyskać szkoły ponadpodstawowe to w sumie 17 500 zł, z czego wkład własny organu prowadzącego (20%) musi wynosić 3 500 zł. 

W programie Aktywna Tablica mogą wziąć udział:

  • publiczne szkoły ponadpodstawowe (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia), 
  • niepubliczne szkoły ponadpodstawowe (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia),
  • szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego, 
  • oraz szkoły za granicą.

Wykorzystaj dofinansowanie Aktywna Tablica 2020-2024 i stwórz w swojej szkole wirtualne laboratoria!

Seria programów Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze pokrywa w stu procentach wymogi dofinansowania Aktywna Tablica, dlatego śmiało można wpisać ją, składając wniosek o dotacje. WLP to najnowsza seria interaktywnych materiałów do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii dla szkół ponadpodstawowych. Każdy zestaw został przygotowany w taki sposób, by pomóc nauczycielowi wytłumaczyć uczniom trudniejsze zagadnienia w przystępny i zrozumiały sposób. 

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze angażują młodzież i pozwalają rozbudzić w nich ciekawość do przedmiotów ścisłych. Programy zawierają materiały przeznaczone do pracy na różnych urządzeniach mobilnych, co pozwoli na zorganizowanie lekcji w klasie na tablicy interaktywnej lub zdalnie przez komputer czy tablet. 

Każdy zestaw WLP to :

  • 90 licencji dla uczniów oraz 3 licencje dla nauczycieli,
  • 25 szeroko opracowanych przez specjalistów zagadnień z podstawy programowej,
  • materiały z zakresu podstawowego i rozszerzonego (część doświadczeń z zakresu podstawowego z dodatkowymi treściami, część z rozszerzonego),
  • atrakcyjne zasoby multimedialne – animacje, filmy, nagrania, doświadczenia, symulacje 2D i 3D i wiele więcej,
  • dodatkowe materiały do nauki z wykorzystaniem wirtualnej (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR).
biologia
chemia
geografia
fizyka

W ramach zakupu zestawów z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze każda szkoła otrzymuje bezpłatną opiekę serwisową oraz certyfikowane szkolenie z obsługi programów

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.learnetic.pl/wirtualne-laboratoria-przyrodnicze/

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [WIDEO]

2024-04-18

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze

2024-05-05
Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025. Jak na nie odpowiedzieć?

2024-06-19