Dofinansowanie Aktywna Tablica dla szkół ponadpodstawowych

aktywna tablica dla szkół ponadpodstawowych

Dofinansowanie Aktywna Tablica dla szkół ponadpodstawowych

Dofinansowanie Aktywna Tablica dla szkół ponadpodstawowych 1538 804 Ewa Siwek

Wkrótce rozpocznie się składanie wniosków o dofinansowanie z rządowego programu Aktywna Tablica 2021. W tym roku z programu Aktywna Tablica mogą skorzystać nie tylko szkoły podstawowe, ale również szkoły ponadpodstawowe. Środki z dofinansowania pozwolą wyposażyć placówki edukacyjne w nowoczesne pomoce dydaktyczne, dzięki którym w szkołach powstaną profesjonalne pracownie przyrodnicze.

Program Aktywna Tablica 2020-2024 powstał, by wprowadzić do szkół najnowsze rozwiązania oraz rozwijać zarówno u uczniów, jak i nauczycieli kompetencje w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Dofinansowanie zapewnia środki na zakup pomocy, takich jak specjalistyczne oprogramowanie lub materiały edukacyjne wykorzystujące TIK, czyli wirtualne laboratoria, materiały do nauczania kodowania i robotyki. Nowoczesne programy z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze idealnie wpisują się w wymagania programu. WLP umożliwią przeprowadzenie angażujących lekcji stacjonarnych (z wykorzystaniem tablic i monitorów interaktywnych) oraz zdalnych (przy użyciu komputera).

Kwota dofinansowania, jaką mogą uzyskać szkoły ponadpodstawowe to w sumie 17 500 zł, z czego wkład własny organu prowadzącego (20%) musi wynosić 3 500 zł. 

W programie Aktywna Tablica mogą wziąć udział:

  • publiczne szkoły ponadpodstawowe (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia), 
  • niepubliczne szkoły ponadpodstawowe (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia),
  • szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego, 
  • oraz szkoły za granicą.

Wykorzystaj dofinansowanie Aktywna Tablica 2020-2024 i stwórz w swojej szkole wirtualne laboratoria!

Seria programów Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze pokrywa w stu procentach wymogi dofinansowania Aktywna Tablica, dlatego śmiało można wpisać ją, składając wniosek o dotacje. WLP to najnowsza seria interaktywnych materiałów do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii dla szkół ponadpodstawowych. Każdy zestaw został przygotowany w taki sposób, by pomóc nauczycielowi wytłumaczyć uczniom trudniejsze zagadnienia w przystępny i zrozumiały sposób. 

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze angażują młodzież i pozwalają rozbudzić w nich ciekawość do przedmiotów ścisłych. Programy zawierają materiały przeznaczone do pracy na różnych urządzeniach mobilnych, co pozwoli na zorganizowanie lekcji w klasie na tablicy interaktywnej lub zdalnie przez komputer czy tablet. 

Każdy zestaw WLP to :

  • 90 licencji dla uczniów oraz 3 licencje dla nauczycieli,
  • 25 szeroko opracowanych przez specjalistów zagadnień z podstawy programowej,
  • materiały z zakresu podstawowego i rozszerzonego (część doświadczeń z zakresu podstawowego z dodatkowymi treściami, część z rozszerzonego),
  • atrakcyjne zasoby multimedialne – animacje, filmy, nagrania, doświadczenia, symulacje 2D i 3D i wiele więcej,
  • dodatkowe materiały do nauki z wykorzystaniem wirtualnej (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR).
biologia
chemia
geografia
fizyka

W ramach zakupu zestawów z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze każda szkoła otrzymuje bezpłatną opiekę serwisową oraz certyfikowane szkolenie z obsługi programów

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.learnetic.pl/wirtualne-laboratoria-przyrodnicze/

    Imię *

    Adres e-mail *

    Wiadomość