Bobrowy wyścig, czyli informatyczny konkurs Bóbr 2017 rusza!

Już niebawem skrzaty, benjaminy, juniorzy i seniorzy staną na linii startu, by zawalczyć o wygraną w międzynarodowym konkursie informatycznym Bebras (pl. Bóbr). Zaszczyt organizacji polskiej edycji konkursu Bóbr od jedenastu lat przypada profesorowi Maciejowi Sysło, wraz z zespołem specjalistów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także, od 2015 roku, firmie Learnetic.

Konkurs opiera się na zasadach podobnych zasadom matematycznego konkursu Kangur. Użycie mobilnej platformy edukacyjnej mCourser zapewnia wyjątkową wygodę. Uczestnicy do wzięcia udziału mogą wykorzystać własne tablety lub smartfony, dzięki temu problem ograniczonej liczby miejsc znika.

Przystąpić do rywalizacji mogą uczniowie na każdym etapie edukacji. Co więcej udział jest całkowicie darmowy, a zabawa i satysfakcja gwarantowana.

Bóbr chce zachęcić młodych do umiejętnego korzystania z komputerów i technologii informacyjnej. Z pewnością wesprze uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych następnie w życiu, szczególnie w ich przyszłej pracy. Bardzo cenną cechą konkursu jest jego międzynarodowość, która sprzyja wymianie doświadczeń między nauczycielami i dziećmi.

Zapraszamy i gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznych zmaganiach uczniów. Mamy zaszczyt poinformować, iż nadchodząca edycja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji! W najbliższym czasie ogłosimy listę patronatów medialnych oraz sponsorów nagród! 

Stanięcie w szranki może okazać się pierwszorzędną przygodą, która zapewni zarówno dobrą zabawę jak i wartościowe doświadczenie.

Zapraszamy do odwiedzania strony domowej konkursu, gdzie znajdą się informacje dotyczące tegorocznej edycji. Konkurs odbędzie się w dniach 6-9 listopada, konkurs próbny, do udziału w którym serdecznie zachęcamy, będzie miał miejsce w pierwszym tygodniu października. Warto w tym momencie przypomnieć, że archiwalne zadania są dostępne za darmo na platformie edukacyjnej mCourser.

Barbara Drozd

 

Udostępnij post

Inne

artykuły

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze

2024-05-05

Aktywna Tablica 2024: To już ostatnie 7 dni!

2024-05-07

Jakie pomoce edukacyjne zamówić w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024? [szkoła podstawowa]

2024-04-03