Bezpłatny webinar „Jak rozmawiać z uczniami o agresji na Ukrainę na lekcjach geografii?” [02.03, 18:00]

Drogie nauczycielki i nauczyciele geografii, serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze „Jak rozmawiać z uczniami o agresji na Ukrainę na lekcjach geografii?” – wydarzeniu zorganizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu wraz z drem Ryszardem Kupidurą z Zakładu Ukrainistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Temat rosyjskiej agresji wymierzonej w Ukrainę wstrząsnął całym światem. W podstawie
programowej dla szkoły podstawowej z geografii znajdujemy punkt (VIII.4), który mówi, że uczeń
klasy VI rozumie problemy polityczne, społeczne i gospodarcze Ukrainy. W świetle obecnych
wydarzeń niezwykle ważna jest rzetelna edukacja młodzieży szkolnej, zwłaszcza w obliczu ogromnej ilości fake newsów, które pojawiają się w mediach.

Wydarzenie odbędzie się odbędzie się w środę 02.03.2022 roku o godzinie 18:00.
Wstęp wolny!

Udostępnij post

Inne

artykuły

Toruń, 8-9.10, Kongres TIK w Edukacji

2026-06-02

Warszawa, 21.09, Odłącz się – Połącz się

2026-06-02
mTalent TUS opinia ekspertek z gabinetu TUSI

„To narzędzie, które realnie wspiera pracę terapeuty” – opinia o mTalent TUS

2026-04-21