Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Baza Prac Domowych – zadania dopasowane do Twojego podręcznika

Seria Baza Prac Domowych to gotowe ćwiczenia i zadania multimedialne odpowiadające całemu programowi zajęć i tematom zawartym w podręcznikach wszystkich wiodących wydawnictw dla szkoły podstawowej.

Baza Prac Domowych to obszerny zbiór gotowych zestawów prac domowych w postaci multimedialnych i interaktywnych ćwiczeń. Nie są to jednak przypadkowe zadania, a specjalnie przygotowany pakiet, który odpowiada całemu programowi zajęć i tematom w podręcznikach wszystkich popularnych wydawnictw wykorzystywanych w szkołach podstawowych.

Gotowe ćwiczenia zawarte w Bazie Prac Domowych to przede wszystkim olbrzymia oszczędność czasu nauczyciela, a także zdecydowanie bardziej atrakcyjna i skuteczna forma nauczania dzięki wykorzystaniu interaktywnych zasobów, które najlepiej odpowiadają percepcji współczesnego ucznia.

Program powstał jako obszerny zbiór gotowych prac domowych, jednak sprawdzi się również jako forma powtórzenia wiadomości przed sprawdzianem lub jako baza do zajęć metodą odwróconej klasy. Regularna praca z produktem pozwala na utrwalenie wiadomości z danego działu i usamodzielnienie ucznia w rozwiązywaniu zadań z danego przedmiotu.

Oszczędność czasu nauczyciela

Jedną z najważniejszych funkcji programu Baza Prac Domowych jest wygodny i intuicyjny mechanizm zlecania poszczególnym uczniom i całym klasom zadań, który w prosty sposób ułatwia i maksymalnie skraca typowo mechaniczne zadania stojące przed nauczycielem. Nauczyciel korzystający z tej opcji ma możliwość wyboru i konfiguracji zadań, ustalenia terminów dla uczniów, włączenia różnych narzędzi, a także dodania własnych dodatkowych zasobów.

Zadania dopasowane do podręczników

Baza Prac Domowych to łącznie siedem programów przypisanych do przedmiotów: matematyka, przyroda, biologia, geografia, fizyka i chemia. Programy z serii Baza Prac Domowych wyróżnia przede wszystkim pełne pokrycie podręczników wiodących wydawnictw (Nowa Era, WSiP, GWO, Operon). Materiały z tej serii są idealnym uzupełnieniem klasycznych podręczników i zbiorów ćwiczeń, a przy tym są w pełni zgodne z obowiązującą podstawą programową.

Automatyczne raporty z pracy uczniów

Praca z Bazą Prac Domowych odbywa się na platformie Dzwonek.pl. Dzięki funkcjonalnościom tego portalu nauczyciel może kilkoma kliknięciami zlecić wybrane zadania całej klasie, a następnie otrzymać szczegółowy raport z pracy poszczególnych uczniów oraz całej grupy. Automatyczną informację zwrotną podczas rozwiązywania zadań otrzymuje także uczeń, co wpływa korzystnie na jego motywację.

Dla nauczycieli szkoły podstawowej

Programy Baza Prac Domowych przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych, którzy chcą uatrakcyjnić naukę swoim podopiecznym, sprawić, by proces edukacyjny był bardziej efektywny, a przy tym zaoszczędzić swój cenny czas. Atrakcyjna forma czyni przekaz przystępniejszym dla uczniów, pozwala im skutecznie zdobywać nowe kompetencje i wyrobić nawyk systematycznej pracy z materiałem szkolnym.

Samodzielna praca ucznia

Baza Prac Domowych to nie tylko… prace domowe. Ćwiczenia z tej serii programów mogą z powodzeniem zostać wykorzystane w ramach każdej innej formy samodzielnej pracy ucznia w domu lub w szkole. Programy sprawdzą się jako podstawa w modelu odwróconej klasy, powtórzenie wiadomości przed sprawdzianem czy utrwalenie wiedzy na koniec zajęć.

Interaktywnie i jeszcze raz interaktywnie!

Seria programów Baza Prac Domowych to zupełnie nowe podejście do ćwiczeń i indywidualnej pracy ucznia. Ćwiczenia i zadania zawarte w programie są w pełni interaktywne, wypełnione multimediami, a zaproponowana forma nauczania jest bardziej aktywizująca, a tym samym bardziej skuteczniejsza.

Jak i gdzie kupić

program Baza Prac Domowych?

Wszystkie nasze programy znajdziesz w ofercie najlepszych dostawców wyposażenia i oprogramowania dla szkół. Skorzystaj z przycisku poniżej, aby znaleźć swojego partnera handlowego lub sprawdź obowiązujące programy dofinansowania, dzięki którym zdobędziesz środki na nowe pomoce w Twojej placówce!

Aktualności związane z serią Baza Prac Domowych

Baza Prac Domowych w wielkim teście Pana Belfra

2023-09-04

„Baza Prac Domowych to przestrzeń pracy ucznia i nauczyciela” – recenzja Jakub Sypniewski

2023-04-04

Stwórz ekopracownię dzięki środkom z rządowego programu dofinansowania

2023-03-20

Przydatne linki

Na stronie bazapracdomowych.pl znadziesz szczegółowe informacje o każdym z siedmiu programów z serii Baza Prac Domowych, zobaczysz, jak materiały wyglądają w praktyce dzięki wersjom demo i dowiesz się, jak wygląda zadawanie uczniom zadań i odbieranie raportów z ich pracy.

Chcesz wiedzieć więcej?

Kierunek bazapracdomowych.pl

Poznaj inne

programy od Learnetic

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej