Artur Dyro o standardach WCAG 2.0 – wystąpienie podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie oraz inne wieści zza zachodniej granicy.

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie były jak co roku świetną okazją do zapoznania się ze światowymi nowościami na rynku wydawniczym, spotkań z Klientami i przedstawiania oferty Learnetic szerokiemu gremium odbiorców na stoisku firmy. Zwieńczeniem naszej obecności okazała się prezentacja prezesa Learnetic – Artura Dyro, która miała miejsce w czwartkowe popołudnie na scenie poświęconej rynkowi edukacyjnemu „Hot Spot Education”. Choć temat wystąpienia mógł wydawać się niszowy, to przyciągnął tłumy osób zainteresowanych tematyką tworzenia interaktywnych materiałów wg wytycznych WCAG 2.0, czyli szeroko pojętych ułatwień dostępu dotyczących adaptacji i dostosowań e-podręczników dla uczniów z niepełnosprawnościami (tytuł prezentacji: WCAG 2.0 – Challenges in digital educational content development. Is your content going to be accessible, adaptive and responsive?). Odczyt na międzynarodowych targach na temat zagadnień WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) w kontencie interaktywnym jest nie lada nobilitacją z jednej strony, z drugiej pokazuje, że firma Learnetic potwierdza swoją ekspercką pozycję w omawianym temacie.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z targów, którą udostępniliśmy na fanpage Learnetic.

Jednocześnie zachęcamy do kontaktowania się w sprawie tworzenia e-podręczników wg obowiązujących wytycznych dopuszczających je do użytku szkolnego.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024

Przygotuj się do programu Aktywna Tablica 2024. Wybierz pomoce edukacyjne do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej

2024-02-27
mTalent Czytanie recenzja

Jak wygląda praca z mTalent Czytanie SY-LA-BA-MI cz. 2? (PONAD 500 ĆWICZEŃ!)

2023-12-18

Najważniejsze premiery w 2023 roku

2023-12-20