Aktywna Tablica 2023. Wnioski tylko do 15 maja!

Okres składania wniosków przez szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w ramach tegorocznej edycji dofinansowania Aktywna Tablica mija już 15 maja. Nie przegap tej okazji i skorzystaj z rządowego programu, aby wyposażyć swoją szkołę w nowoczesne pomoce dydaktyczne, takie jak wirtualne laboratoria i narzędzia do terapii.

Program Aktywna Tablica zakłada wsparcie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Dofinansowanie wynosi 80% całej kwoty przeznaczonej na zakupy objęte dotacją. Pozostałe 20% sumy zobowiązany jest pokryć organ prowadzący szkołę. Kwota dofinansowania dla szkół podstawowych wynosi 43750 zł, a dla szkół średnich 17500 zł.

Szkoły podstawowe

Zgodnie z rozporządzeniem dofinansowania Aktywna Tablica szkoły podstawowe mogą przeznaczyć uzyskane środki na zakup pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii, a także specjalistycznego oprogramowania do pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii oraz komputerów stacjonarnych i laptopów, jeżeli są niezbędne do obsługi zakupionego oprogramowania do terapii.

Wszystkie wymogi dofinansowania Aktywna Tablica na rok 2023 spełnia seria mTalent, czyli najnowocześniejsze programy wspierające terapię, które otrzymały w zeszłym roku tytuł najlepszych na świecie materiałów do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi w prestiżowym konkursie GESS Education Awards.

Szkoły ponadpodstawowe

Szkoły średnie mogą natomiast zakupić specjalistyczne oprogramowanie lub materiały edukacyjne wykorzystujące TIK, takie jak: wirtualne laboratoria, materiały do nauczania kodowania i robotyki.

W przypadku dofinansowania dla szkół średnich wszystkie wymogi wynikające z rozporządzenia spełnia seria programów Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze, czyli kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii.

Gotowe wnioski

Ponieważ termin składania wniosków w tym roku mija już za chwilę, zachęcamy do skorzystania z gotowych wniosków, które znajdziesz na stronie https://aktywnatablica2.pl/. W tym miejscu znajdziesz nie tylko wypełnione nowe wzory wniosków dla dyrektorów i organów prowadzących szkoły, ale także inne przydatne dokumenty i oświadczenia.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024

Aktywna Tablica 2024 – terminy, wzory wniosków i najważniejsze informacje

2024-03-11

mTalent Afazja i Opóźniony rozwój mowy zadebiutują już we wrześniu!

2024-03-14
aktywny samorząd 2024

Zakup pomocy edukacyjnych z programu Aktywny samorząd 2024 (PFRON)

2024-03-04