Aktywna Tablica 2023. Wnioski tylko do 15 maja!

Aktywna Tablica 2023. Wnioski tylko do 15 maja!

Aktywna Tablica 2023. Wnioski tylko do 15 maja! 1200 628 Jacek Świątek

Okres składania wniosków przez szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w ramach tegorocznej edycji dofinansowania Aktywna Tablica mija już 15 maja. Nie przegap tej okazji i skorzystaj z rządowego programu, aby wyposażyć swoją szkołę w nowoczesne pomoce dydaktyczne, takie jak wirtualne laboratoria i narzędzia do terapii.

Program Aktywna Tablica zakłada wsparcie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Dofinansowanie wynosi 80% całej kwoty przeznaczonej na zakupy objęte dotacją. Pozostałe 20% sumy zobowiązany jest pokryć organ prowadzący szkołę. Kwota dofinansowania dla szkół podstawowych wynosi 43750 zł, a dla szkół średnich 17500 zł.

Szkoły podstawowe

Zgodnie z rozporządzeniem dofinansowania Aktywna Tablica szkoły podstawowe mogą przeznaczyć uzyskane środki na zakup pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii, a także specjalistycznego oprogramowania do pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii oraz komputerów stacjonarnych i laptopów, jeżeli są niezbędne do obsługi zakupionego oprogramowania do terapii.

Wszystkie wymogi dofinansowania Aktywna Tablica na rok 2023 spełnia seria mTalent, czyli najnowocześniejsze programy wspierające terapię, które otrzymały w zeszłym roku tytuł najlepszych na świecie materiałów do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi w prestiżowym konkursie GESS Education Awards.

Szkoły ponadpodstawowe

Szkoły średnie mogą natomiast zakupić specjalistyczne oprogramowanie lub materiały edukacyjne wykorzystujące TIK, takie jak: wirtualne laboratoria, materiały do nauczania kodowania i robotyki.

W przypadku dofinansowania dla szkół średnich wszystkie wymogi wynikające z rozporządzenia spełnia seria programów Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze, czyli kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii.

Gotowe wnioski

Ponieważ termin składania wniosków w tym roku mija już za chwilę, zachęcamy do skorzystania z gotowych wniosków, które znajdziesz na stronie https://aktywnatablica2.pl/. W tym miejscu znajdziesz nie tylko wypełnione nowe wzory wniosków dla dyrektorów i organów prowadzących szkoły, ale także inne przydatne dokumenty i oświadczenia.

    Imię *

    Adres e-mail *

    Wiadomość