Aktywna Tablica 2023. Sprawdź, czy Twoja szkoła otrzymała dofinansowanie!

Początek lipca to bardzo ważny okres dla szkół biorących udział w dofinansowaniu Aktywna Tablica 2023. Kuratoria Oświaty w całej Polsce zaczynają publikować listy szkół zakwalifikowanych do programu. Już teraz sprawdź, czy Twoja placówka otrzymała wsparcie i zaplanuj zakupy oraz kolejne działania związane z programem.

Program Aktywna Tablica 2023 to przedostatnia edycja rządowego programu mającego na celu rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dofinansowanie ma na celu wyposażenie szkoły w nowoczesne pomoce i technologie niezbędne do rozwoju kompetencji TIK oraz przygotowujące uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym.

W ramach dofinansowania Aktywna Tablica szkoły podstawowe mogą zakupić pomoce za łączną kwotę 43 750 zł, a szkoły ponadpodstawowe za kwotę 17 500 zł.

Jak sprawdzić, czy moja szkoła otrzymała wsparcie?

Wykazy zakwalifikowanych szkół do objęcia wsparciem finansowym w ramach programu Aktywna Tablica publikują kuratoria oświaty. Te informacje dostępne są publicznie i znaleźć je można w biuletynach informacji lub na stronach internetowych adekwatnego kuratorium. Na liście zakwalifikowanych placówek znajduje się także informacja o kwocie, jaka zostanie przyznana danej szkole.

Moja szkoła została zakwalifikowana. Co dalej?

Gratulacje! Zgodnie z rozporządzeniem Aktywna Tablica środki finansowe zostaną przekazane do 31 sierpnia, a szkoły mają czas na ich rozdysponowanie do końca roku. W zależności od rodzaju placówki fundusze mogą zostać wydane na innego rodzaju pomoce dydaktyczne. Szkoły podstawowe mogą zakupić m.in. pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii, takie jak seria programów mTalent. Natomiast szkoły średnie mogą przeznaczyć dofinansowanie na m.in. nowoczesne pomoce dydaktyczne wykorzystujące TIK, takie jak wirtualne laboratoria.

Moja szkoła nie została zakwalifikowana. Co teraz?

Nie wszystko stracone! Pamiętaj, że program Aktywna Tablica został podzielony na cztery lata i jego ostatnia edycja będzie miała miejsce w roku 2024. Placówki kwalifikujące się do udziału w tym programie, które nie otrzymały wsparcia do tej pory, mogą oczekiwać, że dostaną je w przyszłym roku. Proces składania wniosków w 2024 roku powinien być podobny do tego z poprzednich lat. Warto jednak śledzić na bieżąco informacje o dofinansowaniu, ponieważ w ciągu ostatnich lat wniosek o dofinansowanie potrafił nieznacznie zmieniać swój kształt. Stale aktualizowane informacje o dofinansowaniu Aktywna Tablica znajdziesz na stronie https://aktywnatablica2.pl/.

Udostępnij post

Inne

artykuły

mTalent Afazja i Opóźniony rozwój mowy zadebiutują już we wrześniu!

2024-03-14
Aktywna Tablica 2024

Aktywna Tablica 2024 – terminy, wzory wniosków i najważniejsze informacje

2024-03-11
Aktywna Tablica 2024 – jak złożyć wniosek?

Aktywna Tablica 2024 – jak złożyć wniosek? [gotowe wzory]

2024-03-20