Я тут!, czyli bezpłatne materiały edukacyjne dla dzieci z Ukrainy

Interaktywne podręczniki dla ukraińskich dzieci są już dostępne. Gdańska firma Learnetic przy współpracy z ukraińskim wydawnictwem edukacyjnym Ranok przygotowała i udostępniła bezpłatnie cyfrowe wersje podręczników, z których korzystać mogą ukraińscy uczniowie na całym świecie.

Cyfrowe wersje podręczników zostały stworzone z myślą o uczniach z Ukrainy, którzy w ostatnim czasie trafili i wciąż trafiają do szkół w innych krajach. Tylko w Polsce znajduje się w tym momencie ponad 140 tys. takich dzieci. Udostępnione materiały w języku ojczystym pozwolą uczniom zachować ciągłość edukacji niezależnie od miejsca, w którym się znajdują i obowiązującego tam programu nauczania.

Warto podkreślić, że materiały zostały przygotowane tak, aby uczeń mógł pracować z nimi samodzielnie. Dzięki temu bariera językowa pomiędzy uczniem a nauczycielem przestaje być ograniczeniem – opiekun, nauczyciel lub rodzic może kontrolować wyniki ucznia dzięki automatycznie generowanym raportom.

Najważniejszą zaletą cyfrowych wersji podręczników przygotowanych przez Learnetic i wydawnictwo Ranok jest ich niemal nieograniczona dostępność. Aby z nich skorzystać, wystarczy praktycznie dowolne urządzenie multimedialne i chociaż chwilowy dostęp do internetu. Podręczniki dostępne są więc niezależnie od wyposażenia danej placówki, a także miejsca i czasu, w jakim są potrzebne. Materiały dostępne są na platformie https://www.mcourser.com/ (po wejściu na stronę należy zmienić język na ukraiński) i https://www.dzwonek.pl/.

Bezpośredni link do zasobów stworzonych z wydawnictwem Ranok: https://www.mcourser.com/ranok/__1/next/~structure

Learnetic przygotował także program Я тут! (Jestem tu!), czyli zestaw interaktywnych ćwiczeń służących do nauki podstaw języka ukraińskiego i polskiego. Program sprawdzi się na zajęciach w organizowanych obecnie oddziałach przygotowawczych oraz na lekcjach mających na celu integrację grupy zróżnicowanej językowo. Materiał dostępny jest bezpłatnie i skierowany jest zarówno do ukraińskich, jak i polskich dzieci i nauczycieli. Program Я тут! (Jestem tu!) dostępny jest na platformie https://www.dzwonek.pl/, https://www.mtalent.pl/ oraz bezpośrednio na platformie mCourser: https://www.mcourser.com/Learnetic/_/next/~structure.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Lublin, 20-21.03, Edukacja Przyszłości

2024-03-04

Kraków, 25-26.04, Forum Bliżej Przedszkola

2024-04-22

Kup nowoczesne pomoce edukacyjne w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024 [szkoły ponadpodstawowe]

2024-04-22