eKreda.pl – Tworzę interaktywne lekcje

eKreda.pl to oparte o przeglądarkę internetową bezpłatne narzędzie dla nauczycieli i rodziców (w ramach edukacji domowej) służące do tworzenia własnych multimedialnych i interaktywnych zasobów edukacyjnych.

Proces tworzenia materiałów opiera się o intuicyjny interfejs graficzny i zdefiniowane moduły. Praca z tym narzędziem nie wymaga znajomości kodowania – użytkownik przeciąga elementy, dostosowuje ich właściwości, dodaje własną treść (teksty, grafiki, filmy itp.) i w ten sposób tworzy zasoby, które następnie może wykorzystać na lekcji np. na tablicy multimedialnej lub też do edukacji na odległość – wysyłając je uczniom.

eKreda.pl to także obszerne repozytorium e-podręczników i innych zasobów stworzonych przez polskich nauczycieli. W tym momencie na portalu dostępnych jest ponad 1500 e-lekcji przygotowanych dla różnych przedmiotów i etapów edukacyjnych dostępnych całkowicie bezpłatnie!

Portal eKreda.pl jest w pełni kompatybilny z platformą Dzwonek.pl. Dzięki temu możesz wykorzystać własnoręcznie przygotowane materiały lub gotowe treści w repozytorium do wysyłania ich swoim uczniom w postaci testów, prac domowych albo jako zasoby edukacyjne w ramach zajęć odwróconą klasą.

własne lekcje interaktywne za darmo

„eKreda daje mi totalny wybór co do tego, co chcę umieścić w mojej lekcji. Tu właściwie Learnetic nie postawił nauczycielom żadnych ograniczeń, poza ich wyobraźnią”.

– Robert Tocha, nauczyciel historii, redaktor merytoryczny podręczników, jeden z najlepiej ocenianych twórców na portalu eKreda.pl

Zacznij tworzyć lekcje w eKreda.pl

Jak zacząć pracę z eKreda.pl? To proste! Potrzebujesz jedynie pomysłu, chwili wolnego czasu i bezpłatnego konta w serwisie.

1) Wejdź na www.eKreda.pl
2) Zaloguj się lub utwórz konto
3) Wejdź w zakładkę „Moje zasoby”, a następnie „Utwórz”
4) Wykorzystaj funkcje eKreda.pl do tworzenia własnych zasobów edukacyjnych!

Korzystaj z gotowych zasobów

Chcesz korzystać z gotowych zasobów stworzonych przez polskich nauczycieli? Utwórz bezpłatne konto na portalu eKreda.pl, aby otrzymać niegraniczony dostęp do ponad 1500 gotowych e-lekcji.

1) Wejdź na www.eKreda.pl
2) Zaloguj się lub utwórz konto
3) Wejdź w zakładkę „Repozytorium”
4) Wybierz interesującą Cię kategorię lub zobacz najpopularniejsze i najlepiej oceniane materiały

Zobacz przykładowe lekcje stworzone w eKreda.pl:
Potrzebujesz pomocy w tworzeniu interaktywnych lekcji?

Portal eKreda.pl daje ogromne możliwości tworzenia e-lekcji, dlatego zanim rozpoczniesz pracę zapoznaj się z poniższymi instrukcjami. Obejrzyj webinar lub przeczytaj poradnik, dzięki czemu z łatwością stworzysz swoją pierwszą e-lekcję.

    Imię *

    Adres e-mail *

    Wiadomość